Jak dokáže vhodný nábytek ochladit místnost v horkých dnech?

 

Jak dokáže vhodný nábytek ochladit místnost v horkých dnech?

 

Letní horka jsou pro většinu z nás pohromou. Často před nimi neutečete, ani když se zavřete do stíněného bytu a pustíte stropní ventilátor naplno. Teplotu v místnosti je ale možné ochladit i pocitově. Poradíme vám jak na to.

 

Někdy stačí pro navození chladu udělat jen několik drobných změn. Samozřejmostí by mělo být vyprání kožešin z podlah a křesel a jejich bezpečné uložení do skříně. Myslet se vyplatí i na barvy.

 

Teplé a studené barvy dokáží zázraky

 

Nejspíš vám nemusíme vysvětlovat, co máme pod těmito pojmy na mysli. Jestliže se dlouhodobě potýkáte s vysokými teplotami například v obývacím pokoji nebo ložnici, zařiďte je co největším množstvím bílé. Nemusíte se ale oddat barevnému minimalismu. Velmi ji sluší třeba kombinace s přírodními materiály. Stylový dřevěný nábytek v létě vykouzlí příjemně vzdušnou atmosféru a v chladných zimních měsících naopak působí útulně a navozuje dojem hřejivého domácí krbu.

 image

V zimě si můžete díky neutrálnímu zařízení místnosti směle pohrát s barvami za pomoci bytových textilií nebo nápaditých dekorací, které při nástupu letních veder snadno vyměníte za chladnější typy.

 

I minimalismus umí ochladit

 

Obývací pokoj, který v zimě vyvolává příjemný dojem, se může v létě naopak změnit v nevítanou stísněnou místnost. Na vině jsou dekorace, které ubírají místnosti vzdušnost a zmenšují optický prostor okolo vás. Zaplněný prostor působí tepleji, takže všechny nezbytné maličkosti včas ukliďte do bedniček a zásuvek.

 

Svého stylu se ale vzdát nemusíte. Dekorace z přírodního dřeva umí být originální i nápadité a místnosti na její užitnosti nijak neubírají ani v letním parnu. Velká vyřezávaná miska ve tvaru dlaně navodí atmosféru domova a zároveň ji můžete využít pro originální servírování osvěžujícího ovoce nebo chutných oříšků. Vaši hosté určitě nevyjdou z úžasu.  

image

Newsletter

Profesionální obchodní platforma SKY-SHOP Sklep internetowy
Počkejte prosím...

Informace

Přihlášení proběhlo úspěšně